Fraštacké Putovanie za Vínom 2009 - 3.ročník (2.5.2009)

Foto

Vážené priateľky a priatelia kvalitného vína.
Veľmi pekne Vám ďakujeme za Vašu účasť na tomto, už treťom, ročníku “Putovania”za kvalitnými vínami.
Tento ročník nám priniesol okrem ďalších nových cenných skúseností aj obmenu niektorých zúčastnených vinárstiev a prezentačných priestorov. Prispelo to k atraktivite tejto vinárskej akcie a zvýšený záujem návštevníkov to len potvrdil. Rady povedomých a známych tvárí účastníkov, ktorý by si nenechali ujsť ani jeden ročník, sa každým rokom rozširujú. Ulicami a uličkami Hlohovca sa prechádzalo 577 „pútnikov“ čo je, oproti minulému roku, nárast o takmer 100 ľudí. Toto množstvo ľudí , s VIP hosťami a doprovodom odhadujem na 700 , ktorí navštívili 14 prevádzok a pivníc, malo možnosť prechutnať vínka z bližších i vzdialenejších vinárskych regiónov Slovenska. Napriek úsiliu organizátorov rozšíriť počet prezentačných priestorov aj tak vznikali tlačenice v menších prevádzkach a kto chcel ochutnať musel počkať v rade prípadne sa vrátiť ešte raz. Toto sa dá veľmi ťažko riešiť keď väčších priestorov je k dispozícii len zopár. Aj na tom sa už pracuje a budúci ročník máme prisľúbené ďalšie zaujímavé priestory. No to je ešte ďaleko a v štádiu riešenia. Priebeh akcie sa obišiel bez vážnejších incidentov. Napriek tomu , že sa jedná o víno, čiže alkoholický nápoj, sa akcia niesla v pokojnom a tolerantnom duchu. Názorný príklad toho, že víno je z týchto nápojov „najkultúrnejším“ a hlavne keď sa spojí s kvalitným jedlom, ktoré vo väčšine prevádzok nechýbalo, za čo všetkým prevádzkarom a vinárom Ďakujeme. Verím, že im ich pohostinnosť návštevníci počas celého roka oplatia či už návštevou ich zariadení alebo nákupom kvalitných Slovenských vín.

Víťazmi návštevníckej ankety, ktorej sa zúčastnilo 222 účastníkov, sa stali:
• Najlepší Vinár podujatia - Ladislav ČERNÝ, Hlohovec,
• Najlepší servis - prevádzka – Vínotéka Pod Urbánkom, Hlohová 53,
Žrebovanie Anketových lístkov o ceny Cechu Hostinských Vinárov a Gastronómie spojené s vyhlásením víťazov ankety a odovzdávaním cien sa uskutoční v priestoroch HC TV. Výhercovia cien budú informovaní telefonicky prípadne e-mailom.

Najčastejšie pripomienky v ankete:


Na záver sa chceme poďakovať Pánom Vinárom, ktorí toto podujatie podporili svojou účasťou a hlavne svojimi veľmi kvalitnými vínami podporenými rôznymi degustačnými záhryzmi a v jednom prípade aj dobrým gulášikom. Verím, že sa s väčšinou z nich stretneme i o rok. Ďalšie Ďakujem posielame všetkým sponzorom a mestu Hlohovec, ktorí svojimi darmi prispeli k zvýšeniu úrovne komfortu a informovanosti.
Ešte jedno Na Zdravie! a veľa krásnych chvíľ pri dúškoch, minimálne tak dobrého vína aké sa nalievalo na Fraštackom Putovaní za Vínom 2009.
Tím organizátorov z radov Cechu Hostinských Vinárov a Gastronómie v Hlohovci.
Text + foto: M. Kálman

Naša Vínotéka Pod Urbánkom hostila úplne nové vinárstvo hospodáriace v Nitrianskej vinohradníckej oblasti ( obec Báb), spoločnosť VINIDI s.r.o.. Tohtoročná limitovaná produkcia činí max. 200 000 fľiaš. Vinárstvo má ambície svojimi vínami osloviť náročnejších zákazníkov a preto ich vína nenájdete v žiadnom z obch. reťazcov, ale výhradne vo vínotékach, hoteloch, reštauráciách a kvalitných kateringoch. Svoju veľmi dobrú kvalitu vín potvrdili aj u nás a určite aj vďaka nim sme získali ocenenie “Najlepšia prevádzka podujatia”.
Viac o vínkach sa dozviete na www.vinidi.sk .


Fotogaléria k článku

297119