Fraštacké putovanie za vínom 2007

Foto

Prednedávnom avizované podujatie „Fraštacké Putovanie za Vínom“, ktoré sa konalo 5. mája v Hlohovci, je úspešne „odputované“.

Na tomto nultom resp. prvom ročníku sa zúčastnilo 17 výrobcov kvalitných Slovenských vín. Väčšie i menšie vinárstva ponúkli krásnu paletu vín (cca 200 vzoriek) ktoré žiarili, voňali a samozrejme i chutili v každom z 260-tich ručne vybrúsených degustačných pohárikov. Nakoľko prezentácia vína tohoto druhu v Hlohovci doposiaľ nebola, oficiálna účasť bola doplnená mnohými zvedavcami, ktorý „hrdinsky“ sprevádzali „podozrivé“ osoby, putujúce s taštičkou na krku a širokým úsmevom v tvári, po 9 výstavných prevádzkach. Určite si mnohí z nich nenechajú ujsť príležitosť a zúčastnia sa na budúcoročnom putovaní. Svedčia o tom veľmi pozitívne ohlasy z radov tohtoročných „pútnikov“ a hlavne aj rovnaké zo strany vystavovateľov.

Renomovaní výrobcovia vína ako sú napr. Víno Masaryk, PD Mojmírovce a mnohí ďalší, ale i premiérujúci nováčik na trhu akým je Golguz Hlohovec, predstavili prevažne vínka výborného ročníka 2006. Samozrejme, že nechýbali ani staršie ročníky vín, ktoré majú už čo to za sebou a dozreli do svojej dospelosti. Každopádne bolo čo ochutnať a to je na takejto prezentácii najdôležitejšie. Verím, že si každý návštevník našiel to svoje a odniesol si so sebou fľašku svojho favorita spolu s pocitom krásne stráveného času v spoločnosti príjemných ľudí.

Záverom chceme ešte raz poďakovať všetkým vinárom ktorí Fraštacké Putovanie za Vínom podporili svojou účasťou a dúfam, že akcií s vinárskou tematikou bude pribúdať úmerne so záujmom o tento najušľachtilejší nápoj.

Pozdravujem všetkých priaznivcov kvalitného Vínka. Do videnia kdekoľvek pri víne!

Michal KálmanFotogaléria k článku

297162